Missieveldloop 2019

Woensdag 23 oktober organiseren de leerlingen van onze school een sponsorloop. 

CMMDit jaar kozen we voor een sociaal project in Kinshasa. Het gaat om een opvanghuis voor Congolese straat- kinderen waarbij vooral de gezinshereniging en het basisonderwijs voorop staan. Het betreft een huis dat 25 internen en 50 externen herbergt en heet Centre Mgr. Christophe Munzihirwa (CMM), genoemd naar de jezuïetenbisschop van Bukavu die in 1996 vermoord werd toen hij poogde de genocide in naburig land Rwanda buiten Congo te houden, wat duidelijk niet naar de zin was van een aantal politieke leiders van die tijd.

De uiteindelijke bedoeling van deze missieactiviteit is om leerlingen duidelijk te maken dat de wereld zoveel groter is dan onze school en dan hun leefwereld. Ook willen we – net zoals met een aantal andere activiteiten – regelmatig, druppelsgewijs, onze leerlingen sociaal-gevoelig maken. 

 

Dit bericht delen:Ga terug