Onze school werd dit jaar opnieuw geselecteerd om mee te doen aan Juvenes Translatores, een online vertaalwedstrijd voor de beste jonge vertalers uit de Europese Unie. Op donderdag 24 november schaafden vijf leerlingen uit de derde graad twee uur lang aan de vertaling van de hen toegewezen teksten naar het Nederlands. Cyriel Pattyn (6GRWI8), Rémy Deman (6MTWE) en Artus Van Damme (6WEWI6) vertaalden van het Engels naar het Nederlands, Vincent Wauters (6GRWI8) nam Duits voor zijn rekening en Rozalia Zarembska (5LAWI6) ging aan de slag met de Poolse tekst.
Het was voor alle deelnemers alweer een interessante uitdaging om de finesses uit de brontekst ook in de vertaling te laten schitteren. Nu gaat de jury aan de slag met de 2883 vertalingen van alle deelnemers uit de EU; in het voorjaar weten we of onze school opnieuw een laureaat mag afleveren. In elk geval bedanken we Cyriel, Rémy, Artus, Vincent en Rozalia nu al heel hartelijk voor hun deelname, hun engagement en hun liefde voor taal!

20221124_100138

Dit bericht delen:Ga terug