Afgelopen week namen Claire Michelet (6MTWE), Thaïs De Coorebyter (6MTWE), Marie De Spiegeleire (6LAMT), Emilie Laurent (6LAMT) en Julie Durnez (6LAMT) deel aan de vertaalwedstrijd van de Europese Commissie, Juvenes Translatores, waarvoor onze school opnieuw geselecteerd werd. Twee uur lang kregen ze de tijd om van een uit de kluiten gewassen brontekst een vlotte vertaling te maken. Marie en Julie vertaalden van het Engels naar het Nederlands, Claire van het Frans naar het Nederlands, Emilie deed de omgekeerde beweging, van het Nederlands naar het Frans, en Thaïs tot slot maakte een Engelse vertaling van een Spaanse tekst. “Een goede vertaling heeft op de lezer hetzelfde effect als de oorspronkelijke tekst”, aldus de Commissie: benieuwd of onze leerlingen daarin zijn geslaagd! De resultaten volgen in het voorjaar van 2024.

https://www.flickr.com/photos/sintbarbara/albums/72177720312951098

Dit bericht delen:Ga terug