Oud-leerling Julien Vandecasteele (retorica 2020, student handelsingenieur en lid van het Innoptus Solar Team) kwam op 10 november langs bij de leerlingen van 5 Wetenschappen-STEAM. Hij gaf een geanimeerde en razend interessante uiteenzetting over de overwinning van Innoptus (verbonden aan KULeuven) in de Bridgestone World Solar Challenge 2023. Dat is een 3000 kilometer lange race door de Australische Outback voor voertuigen op zonne-energie, waar teams van over de hele wereld aan deelnemen. Zij dagen elkaar niet alleen uit op vlak van snelheid, maar vooral op het gebied van technologisch innovatief denken en design. Julien belichtte alle aspecten van de deelname: voorbereiding, design en marketing, maar ook aerodynamica, motor, batterijen, zonnecellen, rolweerstand… werden onder de loep genomen. Een ideale voorbereiding voor de leerlingen van onze school: wij nemen namelijk zelf met drie teams deel aan de Belgium Solar Olympiade 2024, georganiseerd door Innoptus en KULeuven. Daarin zullen onze leerlingen een kleiner model maken van een zonnewagen en zo hopelijk meedingen naar een podiumplaats!

Meer info over de Australische race vinden jullie op https://worldsolarchallenge.org/, en via https://www.solarteam.be/nl/solar-olympiade kom je meer te weten over de Belgische Solar Olympiade.

Solar-Olympiade - Uiteenzetting Julien Vandecasteele (retorica 2020)

Dit bericht delen:Ga terug