Op dinsdag 12 september luisterden de vijfdes en zesdes tijdens hun startbezinning voor dit schooljaar naar de boeiende getuigenis van Leo De Weerdt sj. Als hoofd van de gevangenisaalmoezeniers voor de katholieke eredienst in ons land kon hij onze leerlingen als geen ander een inkijk geven in het gevangenisleven en daarbij duiden hoe belangrijk de aanwezigheid van een aalmoezenier voor gedetineerden kan zijn. Maar ook naar “buiten” toe is zijn uiteenzetting van grote waarde: eerder zei hij daarover al dat hij graag de onverschilligheid tegenover mensen achter de tralies wil doorbreken. Dat deed hij ook met zijn lezing in onze Muzenzaal. “Als christenen iets kunnen betekenen voor deze verharde samenleving, dan is het wel door te beseffen dat iedereen fouten maakt.” Daarnaast had hij het ook over de omstandigheden waarin ex-gedetineerden zich na hun gevangenistijd terug in de samenleving moeten integreren.

Een interessante uiteenzetting die onze leerlingen van de derde graad tot bezinning bracht! Op https://www.jezuieten.org/person/leo-de-weerdt-sj/ lees je meer over het inspirerende verhaal van Leo De Weerdt sj.

Startbezinning 5-6 - 12 september 2023

Dit bericht delen:Ga terug