Skip to main content

Auteur in de klas: Pieter Gaudesaboos

Vandaag kregen de leerlingen van het 3de leerjaar een bijzondere gast in de klas: auteur en illustrator Pieter Gaudesaboos. Hij nam de kinderen mee in de wondere wereld van prentenboeken, waar verhalen en tekeningen samenkomen.

Pieter vertelde enthousiast over zijn werk als schrijver en illustrator. De leerlingen ontdekten dat een prentenboek veel meer is dan alleen tekst: beeld en verhaal versterken elkaar.

Tijdens het bezoek lag de nadruk vooral op het boek "Hoe maak je dat?". Hij vertelde op een speelse manier over de verschillende fabrieken die hij in het boek beschrijft. De kinderen mochten zich voorstellen hoe het zou zijn om zelf een fabriek binnen te stappen en te ontdekken wat er daar allemaal gebeurt en gemaakt wordt. Dat prikkelde hun fantasie enorm.

Daarnaast kwamen ook andere boeken kort aan bod, zoals het grappige "Koek" en het bijzondere "Een zee van liefde", dat zonder woorden toch een sterk verhaal vertelt.

De kinderen luisterden geboeid en stelden heel wat vragen. Na het vertelmoment gingen ze zelf creatief aan de slag: geïnspireerd door Pieter maakten ze hun eigen tekeningen.

Wist je trouwens dat je in De Krook meer dan 30 boeken van Pieter Gaudesaboos kunt terugvinden? Zeker de moeite waard om eens te gaan ontdekken!

Een inspirerende ontmoeting die de fantasie van onze leerlingen ongetwijfeld heeft aangewakkerd!