The results are in! “Pittig” was wel het minste wat je kon zeggen van deze editie van de eerste ronde van de Chemie-Olympiade. Het algemene gemiddelde voor Vlaanderen (2539 deelnemers) lag op 45,1%, wat ervoor zorgt dat de cesuur om door te gaan naar de tweede ronde slechts 63% bedroeg. Ondanks de moeilijkheidsgraad deden onze leerlingen (47 deelnemers) het schitterend! Maar liefst tien leerlingen zijn geselecteerd voor de tweede ronde: Manar Abusharekh (6WEWI6b), Mohamed Abusharekh (6WEWI6a), Edgar Boekdrukker (6GRWI8), Nore De Moor (6GRWI8), Lucas Gomez (6WEST), Arthur Gouwy (6WEWI6a), Jean Knecht (6WEST), Ilia Petrov (6WEST), Andreas Vercauteren (6WEWI8) en Viktor Verheeke (6WEWI8) gaan op 23 februari 2022 in competitie met nog 319 andere leerlingen uit Vlaanderen om een plaats in de finale te bemachtigen.

Voor Edgar, Nore, Andreas en Viktor wacht overigens een druk olympiadeseizoen, want samen met Antonia Van den Bergh (5MTWE), Juliette Van Hecke (5WEWI8), Otto Van den Bergh (6GRWI8) en Maxim Sleypen (6WEST) stoten zij ook door naar de tweede ronde van de GEO-olympiade. De cesuur lag hier op 70%, met een totaal van 1615 deelnemers over heel Vlaanderen (23 deelnemers op onze school): samen met 275 andere leerlingen waagt ons achttal op 16 februari 2022 hun kans om de finale te bereiken.

Lof voor de inzet van alle deelnemers, en heel veel succes aan onze leerlingen in de tweede rondes!

Dit bericht delen:Ga terug