Onze school was ook dit jaar geselecteerd om deel te nemen aan Juvenes Translatores. Dat is een wedstrijd voor de beste jonge vertalers uit de Europese Unie, georganiseerd door de Europese Commissie. Met Juvenes Translatores brengt de Commissie talenkennis, dé sleutel om te studeren en te werken in heel Europa, voor het voetlicht, en speelt ze in op de vraag naar vertalingen en vertalers, die blijft groeien in Europa, door jongeren te helpen bij de vaardigheden die een goede vertaler moet hebben.

Elisabeth Michelet (6WEWI6a), Andrew Akthari (6WEWI6a), Helena Van Caelenberghe (6WEWIb), Héloïse Mesure (6LAWE) en Laure Verstraete (6GRLA) volgden eerst een vertaalworkshop aan de UGent, voor ze op donderdag 25 november aan de slag gingen met bronteksten in het Frans en het Engels. Die vertaalden ze zo helder en vlot mogelijk naar het Nederlands. Kunnen ze in de voetsporen treden van Lukas Van Lishout, die vorig jaar als leerling van onze school de nationale winnaar werd? Bedankt in elk geval aan het vijftal voor hun enthousiasme en inzet voor talen!

Juvenes Translatores - vertaalwedstrijd 2021

Dit bericht delen:Ga terug